V37

Kvůli elektronické evidenci tržeb tápaly kadeřnice nebo prodejci svařáku. Nejistota stále panuje u některých e-shopů.

21
Listopad
2016

Stále se objevují podnikatelské činnosti, u kterých existují otazníky, jak to vlastně s elektronickou evidencí tržeb (EET) bude.

Ministerstvo uznalo, že metodika není vždy jasná.

Pravidla se proto ze dne na den měnila třeba pro kadeřnice, farmářské trhy, nejistota zatím panuje u některých e-shopů.

Pravidla elektronické evidence tržeb se k podnikatelům dostávala pomalu a zdlouhavou cestou. I ministerstvo financí opakovaně uznalo, že metodika není zcela jasná a ani teď není kompletně hotová. Stále se objevují takové podnikatelské činnosti, na něž se dosud vydané regule nedají naroubovat bez dalších otázek. Že se podmínky mohou měnit ze dne na den, poznali prodejci na farmářských trzích, kadeřnice nebo prodavači svařáku a trdelníků na adventních trzích.

Kadeřnice

Kadeřnice a kosmetičky začnou podle zákona o elektronické evidenci tržeb povinně odesílat účtenky elektronickou cestou na servery ministerstva financí od března roku 2018. Jenomže některé z nich nabízejí svým klientkám také kávu nebo další drobné pohoštění, a proto by spadaly do kategorie podnikání poskytujícího pohostinské služby.

Prodejci svařáku a trdelníků

Prodávají jídlo, tak spadají do první fáze elektronické evidence tržeb, panoval dlouho názor o prodejcích občerstvení na adventních trzích a dalších podobných akcích. Stejně tak počítali s prosincovým startem i stánkoví prodejci piva do kelímku.

Prodejci na farmářských trzích

Další, kvůli komu se měnila pravidla elektronické evidence tržeb, jsou prodejci na farmářských trzích. Také ti spadali mezi prodejce potravin a počítali s tím, že od 1. prosince začnou k naváženým bramborám a mrkvi přidávat také účtenky vytištěné z tiskárny připojené k tabletu.

E-shopy a prodeje přes internet

Mohlo by se zdát, že prodejci, kteří se pohybují výhradně ve virtuálním prostoru, budou mít nejmenší problémy s odesíláním účtenek elektronickou cestou finanční správě. Sami ale říkají, že je pro ně EET horší než pro kamenné obchody.

Více informací naleznete zde: ihned